Usuwanie stresu w naturalny sposób

Usuwanie stresu w naturalny sposób

Jesteśmy zmęczeni, wyczerpani i apatyczni, a może trochę smutni i rozstrojeni? Jeśli dzień stał pod znakiem kłótni, stresu i pośpiechu, jest to bardzo prawdopodobne. Zbyt szybko jednak sięgamy po pigułkę. Beztrosko łykamy proszki od bólu głowy, środki pobudzające, a nawet poprawiające nastrój – nie myśląc o tym, że mogą one wywpoływać skutki uboczne w postaci uszkodzeń narządów, np ograniczonej funkcji nerek, z uzależnieniem lekowym włącznie. Sta też bez konsultacji z lekarzem nie powinno się przez dłuższy czas przyjmować także lekarstw o niezbyt silnym działaniu, takich jak tabletki przeciwbólowe.

Znaczenie pojęcia „stres”

Pierwotnie stres odnosiło się tylko do napięcia, wykrzywienie lub wygięcia metalu. pochodzi więc ono jednoznacznie z branży technicznej. Już w roku 1950 zostało jednak przeniesione przez kanadyjskiego lekarza pochodzenia węgierskiego, Hansa Selye [1907 – 1982; od 1976 r. prezes Międzynarodowego Instytutu Stresu – przyp. tłum. ] na procesy biologiczne. Obecnie stres oznacza nadmierny wysiłek  i obciążenie. Często jest on związany z przykrościami, na jakie jesteśmy codziennie narażeni: hałasem, pośpiechem, bólem, przeciążeniem i wieloma innymi czynnikami. Paleta skutków jest szeroka: od schorzeń krążenia wieńcowego po nasiloną wrażliwość na infekcje wskutek ogólnego osłabienia układu immunologicznego. Właśnie w obecnych czasach nasz organizm znajduje się często pod wpływem stresu. Stąd też ważne jest, by od czasu do czasu wypocząć i odprężyć się.

Naturalne substancje czynne mogące chronić przed stresem

  • W walce ze stresem mogą się okazać również pomocne naturalne suplementy diety takie jak Stress Fee Cemon  w którego skład wchodzą substancje czynne z wyciągów Figowca pospolitego, Oliwki europejskiej oraz Lipy srebrzystej, które wspomagają ochronę przed szkodliwymi czynnikami zdenerwowania.
  • Wyciągi z głogu, które przy dłuższym stosowaniu poprawiają ukrwienie mięśnia sercowego, a tym samym także zwiększają wydajność serca.
  • Witamina E, która chroni komórki organizmu przed degeneracją i pobudza ich przemianę materii.
  • Magnez, który wpływa regulująco na gospodarkę energetyczną serca i zapobiega przy tym m. in. zaburzeniom rytmu serca.
  • Ochronę przed szkodliwymi dla zdenerwowania skutkami stresu zapewnia także pełnowartościowe, zbilansowane pożywienie, regularne, codzienne zażywanie ruchu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Uzyskaj 5% rabatu na zakupy w naszym sklepie

Dla osób, które utworzą konto w naszym sklepie proponujemy rabat na wszystkie produkty.
Udanych zakupów !

zarejestruj konto