Zwalcz wysokie ciśnienie krwi za pomocą naturalnych środków

Wysokie ciśnienie krwi staje się coraz bardziej powszechnym problemem można je obniżyć dzięki pomocy naturalnych środków

                                

 

Wysokie ciśnienie krwi  jest jedną z najczęstszych chorób w krajach zaawansowanych gospodarczo. Wpływa na około 20% dorosłej populacji i stanowi jeden z głównych problemów medycznych współczesnych czasów. Może mieć poważne konsekwencje, takie jak zawał serca lub udar. We Włoszech cierpi na nią prawie 10 milionów ludzi. Oprócz tradycyjnej opieki medycznej i diety o niskiej zawartości soli można ją kontrolować za pomocą naturalnych środków.

Bardzo ważne jest, aby zdiagnozować go na czas – często objawia się niejasnymi objawami, dzwonieniem w uszach, kryzysem lękowym lub trudnościami w oddychaniu – po zidentyfikowaniu konieczne jest przestrzeganie zasad i metod leczenia zalecanych przez specjalistę.

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienia krwi, takich jak: dziedziczenie genetyczne, stres, odżywianie, palenie tytoniu i brak ruchu. Ponieważ jest to w dużej mierze bezobjawowe, nadciśnienie tętnicze jest również znane jako „cichy zabójca”. Dlatego ważne jest, aby regularnie mierzyć ciśnienie krwi i w porę walczyć z jego obniżeniem.

Ale zobaczmy naturalne środki, które pomagają utrzymać go pod kontrolą:

 

Głóg: jest to jeden z najbardziej znanych ziołowych środków, dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi. Głóg obniża ciśnienie krwi, ponieważ rozluźnia i rozszerza ściany tętnic. Jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy przydatnych w naczyniach krwionośnych i sercu, poprawia pracę serca w przypadku nieregularnych uderzeń. Głóg jest środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne, zapobiega również arytmii i jest przede wszystkim łagodnym środkiem uspokajającym. Można go dodawać do konwencjonalnego leczenia, o ile nie zakłóca działania leków, zawsze po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym.

Nasiona selera: być może nie wiesz, ale nasiona selera są używane w niektórych krajach do przyprawiania zup, gulaszu i innych preparatów. Seler od dawna stosowany jest w Chinach w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a badania pokazują, że jest to rzeczywiście skuteczny sojusznik. Możesz użyć nasion do obniżenia ciśnienia krwi, albo wytworzyć z rośliny pyszny sok z selera. Ponadto seler jest doskonałym lekiem moczopędnym, co może tłumaczyć jego wpływ na ciśnienie krwi.

Owies: Doceniany ze względu na wysoką zawartość błonnika i niezbędnych składników odżywczych. Owies jest kolejnym naturalnym lekarstwem zdolnym do zmniejszenia tego stanu . Badanie przeprowadzone przez Columbia University wykazało, że owies spożywany regularnie może obniżyć ciśnienie krwi nawet o 5%.

Co więcej, to samo badanie sugeruje, że owies może pomóc w zapobieganiu nadciśnieniu i zapewnić ochronę przed chorobami serca.

Banany: są jednymi z najlepszych naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi. Wysoka zawartość potasu w ich składzie wpływa regulująco na ciśnienia.

Drzewo oliwne: ma działanie odwadniające na nerki, które sercem wywierają nacisk na ciało. Drzewo oliwne, jego owoc działa głównie na nerki i współdziała z głogiem.
Oliwka i głóg to dwie ziołowe terapie, które są często stosowane razem. Drzewo oliwne pomaga pozbyć się nadmiaru soli, a także obniża poziom cukru we krwi. Działa również na rozszerzenie naczyń krwionośnych naczyń i pomaga obniżyć ciśnienie.

Woda kokosowa: to napój o cudownych właściwościach. Wśród wielu korzyści, jakie przynosi, udaje mu się regulować częstość akcji serca i ogólnie poprawiać krążenie, zmniejszając w ten sposób ryzyko nadciśnienia . Woda kokosowa ma znaczną zawartość potasu, elektrolitów i innych składników odżywczych, które mają zdolność obniżania ciśnienia krwi.

Przyprawy pomagające obniżyć ciśnienie krwi

 

Bazylia: to pyszna roślina, która wspaniale sprawdza się w różnorodnych preparatach kulinarnych. Może również obniżać ciśnienie krwi. Jak się okazało, wyciąg z bazylii obniża ciśnienie krwi, choć tylko przez krótki czas. Dodanie świeżej bazylii do diety jest proste i na pewno nie zaszkodzi.

Kardamon: jest to przyprawa pochodząca z Indii. Badanie, które dotyczyło wpływu kardamonu na zdrowie, wykazało, że uczestnicy zauważyli znaczące obniżenie ciśnienia krwi po codziennym przyjmowaniu kardamonu przez kilka miesięcy.

Imbir: może pomóc ci kontrolować ciśnienie krwi, szczególnie, ponieważ wykazano, że poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie wokół naczyń krwionośnych. Ponadto imbir jest składnikiem, który można łatwo dodać zarówno do napojów, jak i do dań kulinarnych.

Czosnek: jest uważany za prawdziwy lub naturalny lek, który może pomóc obniżyć ciśnienie krwi , szczególnie na surowo. Znakomity przeciwko miażdżycy , tj. Tworzeniu się płytek cholesterolowych w naczyniach krwionośnych, które uszkadzają ścianę tętnic. Czosnek ma szczególną cechę: zawiera allicynę, substancję, która zmniejsza agregację płytek krwi , główny czynnik wywołujący zakrzepicę, zawały serca i udar mózgu.

Nasiona lnu: są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3, które mogą znacznie obniżyć ciśnienie krwi. Mogą chronić cię przed miażdżycą, chorobą sercowo-naczyniową o silnych skutkach, obniżającą poziom cholesterolu w surowicy, poprawiającą tolerancję glukozy i działającą jako przeciwutleniacz.

Naturalne suplementy wspomagające obniżenie ciśnienia krwi

 

BIANCOSPINO fee Cemon – wyciąg ze świeżych pączków Głogu dwuszyjkowego

OLIVO fee Cemon – wyciąg ze świeżych kiełków Oliwki europejskiej

 

Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem tych roślin ze względów medycznych. Jako środków przeciwnadciśnieniowych, niezależnie od tego, czy chodzi o stosowanie całej rośliny, czy suplementu diety. Najpierw skonsultuj się z lekarzem. Niektóre rośliny przeciwnadciśnieniowe, zwłaszcza spożywane w dużych ilościach, mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne lub mogą zakłócać działanie innych leków.

 

 

 

Dodaj komentarz

Uzyskaj 5% rabatu na zakupy w naszym sklepie

Dla osób, które utworzą konto w naszym sklepie proponujemy rabat na wszystkie produkty.
Udanych zakupów !

zarejestruj konto