Graviola – Annona muricata skutecznie atakuje i niszczy 12 typów raka komórek nowotworowych

Graviola

Nazwa łacińska: Annona muricata

Działanie lecznicze:

Główne zainteresowanie tą rośliną jest dzięki jej silnym efektom przeciwnowotworowy.

Ma szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowych. Zarówno przeciwko bakteriom i infekcjom grzybiczym, a także przeciwko pasożytom wewnętrznym, obniża wysokie ciśnienie krwi i jest stosowany w depresji, stresie i zaburzeniach nerwowych.

Niedawno na Uniwersytecie Purdue odkryto, że liście gravioli zabijają sześć komórek ludzkiego raka i są szczególnie skuteczne w przypadku raka gruczołu krokowego, trzustki i płuc.

Opis botaniczny i uprawa:

Graviola. Małe zielone drzewo o wysokości do 4 metrów. Liście są naprzemienne, z gałęziami uderzająco ułożonymi w dwa rzędy, lancetowate, o długości 8-16 cm i szerokości 3 – 7 cm, okrągłe, na wierzchołku spiczastym. Kwiaty są w większości wyhodowane bezpośrednio z pnia, około 3 cm długości, tworząc 6 mięsistych, sercowatych, żółtawych płatków, zewnętrzne są nieco dłuższe niż wewnętrzne. Owoc jest nieregularny, zasadniczo jajowaty kształt i ciemnozielone powierzchnię z miękkimi kolcami. Miazga Gravioli jest biała, bardzo soczysta, słodko-kwaśna.

Występowanie:

Naturalnie występuje w Ameryce Środkowej i na północy Ameryki Południowej. Obecnie uprawia się ją w tropikalnych regionach na całym świecie. Drzewo kwitnie na obszarach o wysokich średnich rocznych temperaturach (25-30 ° C), przy minimalnych temperaturach nie spadających poniżej 5 ° C; Optymalne roczne opady powinny wynosić około 1000 mm, a podczas wegetacji okres suchy, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Gleba powinna być dobrze zaopatrzona w składniki odżywcze, przepuszczalna, lekko kwaśna.

Zbieranie i wykorzystanie części:

Przedmiotem zbiórki są owoce. Owoce są bardzo duże i mają kwaśno słodki biały miąższ, któremu niczym nie dorównuje ten, który jest powszechnie stosowany w produkcji napojów owocowych. Jeden z najsmaczniejszych gatunków tropikalnych owoców. Słabo toleruje transport (owoce są podatne na kłucie, a następnie szybko się psują) dlatego tak ciężko dostać Graviole w Europie.

Sposób użycia:

Najbardziej odpowiednia do stosowania jest nalewka, do bezpośredniego spożycia lub do produkcji napojów dodaje się owoc lub sok z owoców gravioli.

Interesujące fakty:

Graviola skutecznie atakuje i niszczy 12 typów raka komórek nowotworowych, w tym raka okrężnicy, piersi, prostaty, płuc i trzustki. Te trzy elementy składowe są pokazane jako spowolnienia wzrostu komórek rakowych 10000 razy silniejsze niż adriamycyny, szeroko stosowanym lekiem chemioterapeutycznym.

W przeciwieństwie do chemioterapii, składniki wyekstrahowane z drzewa gravioli selektywnie ukrywają i zabijają tylko komórki rakowe i nie uszkadzają zdrowych komórek.Badanie nad Graviolą – Annona Muricata i jej działaniem przeciwnowotworowym zostały przeprowadzone i potwierdzone w następujących krajach:

– USA
– Republika Guyana
– Indonezja
– Chiny
– Filipiny
– Surinam
– Trinidad i Tobago
– Republika Dominikana
– Puerto Rico
– Kolumbia
– Brazylia

Źródło:

„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“

Dodaj komentarz

Uzyskaj 5% rabatu na zakupy w naszym sklepie

Dla osób, które utworzą konto w naszym sklepie proponujemy rabat na wszystkie produkty.
Udanych zakupów !

zarejestruj konto